Infolinia: pn-pt 7:00 - 17:00, sb 9:00 - 13:00 +48 695 350 281  

Rodzaje i zastosowanie materiałów do szlifowania ręcznego

Rodzaje i zastosowanie materiałów do szlifowania ręcznego

Szlifowanie ręczne

Szlifowanie ręczne materiałów oznacza, że narzędzie szlifierskie jest prowadzone po obrabianym przedmiocie ręcznie lub za pomocą ręcznej maszyny. Pomimo nowych technologii w przemyśle, szlifowanie ręczne, a więc bez wspomagania maszynowego, jest nadal niezbędne w niektórych zastosowaniach.

       

Za pomocą ręcznego klocka można zwiększyć zarówno docisk, jak i powierzchnię szlifowania. Inne ręczne narzędzia do obróbki wykańczającej to gąbki szlifierskie, klocki szlifierskie i arkusze z włókniny. Konfekcjonowanie materiałów ściernych do szlifowania ręcznego zależy od konkretnego zastosowania. Ręczne materiały ścierne są dostępne jako produkty w rolkach, dużych arkuszach lub małych arkuszach. Ponieważ przy szlifowaniu ręcznym ważna jest nie tyle wytrzymałości na zerwanie, co elastyczność, podkład ręcznych materiałów ściernych jest zwykle wykonany z papieru i bawełny.

 

Uniwersalność

Szlifowanie zgrubne lub dokładne, wykańczanie powierzchni, płaskie lub profilowane detale, skomplikowane kontury – oferowane przez nas materiały ścierne Klingspor mają wiele produktów do każdego zastosowania. Wybór zależy od potrzeb klienta i materiału przeznaczonego do obróbki. Możliwe jest efektywne szlifowanie drewna, metali, farb, lakierów, szpachli i tworzyw sztucznych. Ponadto, produkty Klingspor są albo zmywalne i nadające się do wielokrotnego użytku (gąbki i klocki do szlifowania, arkusze włókninowe), albo bardzo trwałe dzięki zmniejszonej podatności na zatykanie (papiery ścierne i arkusze włókninowe z otwartym nasypem), a zatem spełniają wszystkie wymagania ekonomiczne i środowiskowe.

Filtruj
Sortuj
Widok