Infolinia: pn-pt 7:00 - 17:00, sb 9:00 - 13:00 +48 695 350 281  

Jak konserwować przecinarkę ręczną do płytek RUBI?

Jak konserwować przecinarkę ręczną do płytek RUBI?

Niezawodne przecinarki do płyek RUBI

Przecinarki ręczne RUBI to świetny zakup dla profesjonalistów. Ich zaletami są jakość, trwałość i rentowność narzędzia. Średnio te profesjonalne przecinarki wystarczają nawet 10 lat.

 

Konserwacja maszynki do cięcia płytek

Przecinarki ręczne RUBI do skutecznej pracy nie wymagają żadnego rodzaju natłuszczania. Stosowanie smaru do ulepszenia poślizgu na prowadnicy jest jednym z większych błędów popełnianych podczas użytkowania.

W czasie użytkowania przecinarki mogą zostać zabrudzone przez obrabiany materiał lub samo otoczenie. Podczas łamania i nacinania płytek uwalniany jest pył, który osadza się na prowadnicach i na części roboczej przecinarki. Osadzony pył spowalnia poślizg, co powoduje użycie większej siły przez użytkownika niż jest to potrzebne lub całkowicie uniemożliwi korzystanie z przecinarki.

Najlepszym sposobem aby temu zapobiec jest stosować kilka kropel zestawu do konserwacji bezpośrednio na prowadnicach, umożliwiając mu wejście w szczelinę pomiędzy tulejkami lub, w przypadku TZ czy TQ, na bieżnik łożysk. Aby pozbyć się wszystkich pozostalości trzeba wykonać kilka przejazdów ślizgami wzdłuż całej długości prowadnic.

Bardzo ważne jest aby nie zostawiać pozostałości po oleju lub innych smarach na prowadnicach. Gdy olej zmiesza się z resztkami pyłu, zwiększa to ich siłe przywierania, co w rezultacie utrudnia poprawne funkcjonowanie przecinarki.

Dlatego bawełniana tkanina z zestawu do konserwacji RUBI pełni najważniejszą rolę w konserwacji przecinarki. Kiedy już nałoży i rozprowadzi się olej po prowadnicy, trzeba całkowicie ją wyczyścić i wysuszyć nie zostawiając żadnych resztek smaru. Należy się upewnić aby prowadnica była czysta, sucha w dotyku i bez żadnych plam.

Aby zapewnić trwałość i wydajność dla przecinarki na wiele lat, należy przeprowadzać ten zabieg przynajmniej raz w tygodniu.

 

Co należy używać do konserwacji przecinarki ręcznej RUBI?

Najlepiej jest stosować zestaw do konserwacji przecinarek RUBI. Olej w tym zestawie został specjalnie stworzony dla przecinarek RUBI.

Jeśli się nie posiada tego zestawu można też stosować inne oleje smarujące o niskiej gęstości. Najbardziej odpowiednim zamiennikiem są oleje przeznaczone do maszyn do szycia.

Należy pamiętać aby nie używać wazeliny lub tłuszczy. Jeśli można temu zapobiec, należy unikać też smarów w aerozolu.

 

Transport maszynki do cięcia płytek

Sposób transportowania również jest ważnym elementem wpływającym na długość żywotności przecinarki ręcznej RUBI. Prawie każda przecinarka ręczna RUBI posiada plastikową walizkę lub torbę do przenoszenia. Ich celem jest łatwiejszy tranport przecinarki oraz ochrona jej przed pobrudzeniem i fizycznymi uszkodzeniami przecinarki.

W torbach RUBI są kieszenie i schowki przeznaczone do przechowywania akcesoriów do przecinarek. Chodzi tutaj szczególnie o ochronę kółek tnących. W żadnym wypadku nie należy przechowywać przecinarki z założonym kółkiem! Kółko tnące do płytek powinno być przechowywane w torbie jeśli nie planujesz używać przecinarki lub skończyłeś swój dzień pracy. W ten sposób zapobiegniesz jego uszkodzenia, w przypadku niezamierzonych uderzeń w czasie transportu lub uszkodzenia samej przecinarki czy torby spowodowanego przez noże tnące.

Olej z zestawu konserwacyjnego może być stosowany również do kółek tnących. Wcześniej wspomniane pozostałości, przylegają także do noży. Regularne czyszczenie umożliwia uzyskanie doskonałego cięcia oraz wydłuża żywotność kółek tnących.

Przechowywanie akcesoriów w torbie zapobiega ich utracie i zapewnia im swoje, łatwe do znalezienia miejsce.

 

 

Źródło: https://www.rubi.com/pl

Filtruj
Sortuj
Widok